Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

2017’nin En Çok Konuşulan Oyunları

Battlefield 1

Türü: Birinci şahıs nişancı Sistem: Xbox One, PS4, PC Fiyat: 175 TL (PC)

Bu birinci şahıs nişancı oyunu, oyuncuları I. Dünya Savaşı’na taşıdı ve son dönemlerin en cok satan oyunu oldu. 21 Ekim’de çıkan “Battlefield 1”, oyun sitelerinden eleştirmenlerin beğenisini kazandı.

Madden NFL 17

Türü: Spor

Sistem: Xbox One, PS4, PS3, PC Fiyat: 200 TL (PS4)

“Madden NFL 17”, 23 Ağustos 2016’da ortaya çıksa da, sonraki dönemde video oyunu satış listelerinin başında geldi.

Geçen yıl, Xbox One’daki “Madden NFL 16”, dünya çapında 2.1 milyon kopya sattı.

Minecraft

Türü: Sandbox

Sistem: Xbox One, PS4, PS3,

PC, Mac, Wii U

Fiyatı: 107 TL (PS4)

Microsoft kültürünü tanımlayan hit “Minecraft”, geçen yılın en çok satan oyunları arasındaydı ve bu, dijital indirmeleri de içermiyor. Minecraft’ı İsveç oyun stüdyosu Mojang yayınladı.

Lego Star Wars: The Force Awakens

Türti: Aksiyon-macera, çocuk Sistem: Xbox One, PS4, PS3, PC,

Mac, Wii U, 3DS Fiyat: 108 TL (PS4)

Sanki Lego yeterince para kazanmamıştı, marka son yıllarda video oyunlarına büyük bir gecis yapmaya başladı.

Haziran 2016’da piyasaya çıkan “Lego Star Wars: Force Awakens”, geçen yılın çok satan oyunlarının arasında yer alıyor ve Lego serisinin başarılı oyunlarından biri.

‘Pokemon Sun’ ve ‘Pokemon Moon’

Türü: PPG Sistem: 3D S Fiyat: 220 TL (3DS)

“Pokemon Sun” ve “Pokemon Moon”

18 Kasım’da piyasaya çıktı. Her iki oyun da Nintendo 3DS içindir ve Pokemon’dan sevdiğiniz RPG oyununa sahiptir. “Sun” ve “Moon” ayrıca Z-Moves ve yeni Rotom Pokedex oyun içi araçları gibi nitelikleri içeren yeni öğeler getiriyor.

Mafia III

Türü: Aksiyon-macera, sandbox Sistem: Xbox One, PS4, PC, Mac Fiyat: 115 TL (PS4)

2K Games’in serisinin “Mafya lll”ü, ilk haftasında 4.5 milyonun üzerinde sattı ve şirketin en hızlı satan video oyunu ünvanını aldı.

Oyun geçen sene 7 Ekim’de çıktı ve en çok satan oyunlar arasında yer aldı.

Ratchet 8c Clank

Türü: Aksiyon-macera, çocuk Sistem: PS4 Fiyat: 100 TL (PS4) Insomniac Games, “Ratchet & Clank” i 2002’de Sony’nin PS2’si için geliştirmişti. Ilk oyunundan bu yana. Ratchet & Clank 14 başlıklı bir video oyunu franchise’ına dönüştü.

“Ratchet & Clank”in en yeni sürümü 12 Nisan 2016’da mağazalarda satısa sürüldü ve orijinal PS2 oyununu yeniden başlattı.

The Elder Scrolls V: Skyrim

Tilrii: Aksiyon-macera, PPG Sistem: Xbox One, Xbox 360, PS4, PS3, PC Fiyatı: 130 TL (PC)

Bethseda Game Studios, The Elder Scrolls V: Skyrim” i 11 Kasim 2011 ‘de piyasaya sürdü ve o günden beri satışları yoğun bri şekilde sürüyor. Haziran 2016’dan itibaren, “Skyrim ‘”in sadece PC sürümü 3.86 milyon adet sattı ve tüm zamanların en cok satan PC oyunları arasında yer aldı.

Street Fighter V

Türil: Dövüş Sistem: PS4, PC Fiyatı: 88 TL (PS4)

Capcom, son derece başarılı dövüş oyunu serisinin besinci sürümünü 16 Şubat 2016’da çıkardı. “Street Fighter V”, bu en çok satan video oyunu franchise’ını oluşturan 80’den fazla Street Fighter video oyunundan sadece biridir. 30 Haziran 2015 itibarıyla Capcom, Street Fighter oyunundan 36 milyon sattı.

FIFA 17

Türü: Spor Sistem: Xbox One,

Xbox 360, PS4, PS3, PC Fiyatı: 185 TL (PS4)

Electronic Arts’ın futbol hiti “FIFA 2017″ 27 Eylül 2016’da piyasaya sürüldü. FIFA serisinin ne kadar başarılı olduğu hakkında fikir vermesi için sunu söyleyelim,”FIFA 16”, 2015 yılında dünya çapında satışlarda 2. sırada yer aldı ve yaklaşık 7 milyon adet satıldı, üstelik sadece PS4 için.

Lego Marvel’s Avengers

Türü: Spor

Sistem: Xbox One, Xbox 360, PS4, PS3, Wii U, 3DS, PC, Mac Fiyatı: 108 TL (PS4)

Bu liste Lego’dan ilham alan ikinci bir video oyununa sahip olmaksızın tamamlanmazdı ve Star Wars gibi Marvel de hakkını ödeyen bir başka Disney markasıdır. 26 Ocak 2016’da yayınlanan “Lego Marvel’s Avengers”, ünlü süper kahraman karakterleri ve Lego video oyunu serisini karakterize eden öğrenmesi kolay oyunu içeriyor. Daha Marvel filmlerigeldikçe, bu Lego unvanlı oyun da her zaman iyi satılacaktır.

Final Fantasy XV

rani: PPG, Fcmtazi Sistem: Xbox One, PS4 Fiyatı: 342 TL (Xbox One)

“Skyrim”, Final Fantasy’ye benzeyen açık bir aksiyon RPG’sidir. Fakat, oyunun uzun süredir devam eden mirasını ve oyunlar üzerindeki etkisini göz önüne alarak, “Final Fantasy XV”i de listemizde kendi adıyla yer veriyoruz. 29 Kasım 2016’da dünya çapında mağazalarda sunulan “Final Fantasy XV”, Final Fantasy serisine önemli bir katkıda bulundu. “Final Fantasy XV”, piyasaya çıktıktan bir gün sonra, seride en çok satan oyun ünvanını aldı ve 5 milyondan fazla sattı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.