Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Apple HomePod Özellikleri

HomePod’dan en iyi şekilde yararlanılması için birkaç seçenek sunacağız. Aşağıda başlamanıza yardımcı olacak en iyi HomePod ipucu ve püf noktaları var.

Apple’ın HomePod‘u Şubat ayında çıktığın­da, mükemmel ses kalitesi çok beğenilmişti, ancak akıllı ev entegrasyonu konusunda eksik olduğu söylendi. Yine de, Apple sistemine en­tegre iseniz ve yem bir HomePod satın almayı düşünüyorsanız, cihazın neler yapabileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek istersiniz.

Çeviri özelliklerinin kullanımı

Siri, İngilizceden Fransızcaya, İspanyolcaya, Almancaya, İtalyancaya ve Çinceye kolayca tek yönlü çeviri yapar. Denemek için ona şunları söyleyebilirsiniz, “Hey Siri, how do you say ‘goodbye’ in German?” veya “What’s ‘cat’ in Spanish?”

Ünlü idolleriniz konusunda gazeteleri atlatın

Bu Apple HomePod püfünü bildiğiniz zaman ünlüler için dedikodu dergilerim satın alma­ya gerek yoktur. Örneğin, “Hey Siri, bana Zac Efron’dan bahset” diyerek pop yıldızları hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Siri, onlar hakkında daha fazla bilgi sunarak ünlüler hak­kında sormaya devam etmenizi isteyecektir.

Aile üyelerinin market listelerine katkıda bulunmasına izin verin

Bir alışveriş turu sırasında ne satın alınacağı­na karar vermek, genellikle ev halkının toplu bir çabasını gerektirir. Bunu, Apple HomePod ipucu ile daha kolay yönetılebilır hale getirebi­lirsiniz. Herhangi bir aile üyesinin devam eden bir listeye ekleme yapmasına izin verin. Ön­celikle iPhone’unuzun Ayarlar’ını başlatın ve Hatırlatıcı’ya gıdın. Ardından, iCloud altında Aile öğesini seçin. Bundan sonra, aile içindeki herkes satın almak için bir şeyler ekleyebilir. Bu, “Siri, market listesine elma ekle” demek kadar kolay.

HomePod’da Apple Music’i yayınlamak için AirPlay’i kullanın

Apple Music için AirPlay’i kullandığınız süre­ce, HomePod’u iPhone’unuzun Müzik uygu­laması aracılığıyla kontrol etmek mümkündür.

Kontrol Merkezi’ne gıdın ve sağ köşedeki ses kartına basın. AırPlay simgesine basın, ardın­dan HomePod’a dokunun. Bunu ayarladıktan sonra, HomePod’u kontrol etmek için iPhone ve Müzik uygulamasını kullanın. Sırada ne ol­duğunu görün, çalma listesine ekleme yapın, sesi kontrol edin, ileri gidin veya önceden din­lenen şarkılara geri dönün.

Bir odayı (veya tüm evinizi) komutunuzla melodilerle doldurun

HomePod, bu kadar zengin ses kalitesi sun­duğundan, onu sıklıkla müzik dinlemek için kullanmak istersiniz. “Siri, müzik çal” dedi­ğinizde, sanal asistan Apple Müzik tercihle­rinize göre sizin için kişiselleştirdiği müzikleri çalacaktır.

Neyse ki, her seferinde yem bir şarkı da ek­lenir, böylece şarkı listesinden sıkılmazsınız. Ayrıca, iOS 11.4 ile yem çoklu oda entegras­yonu, özellikle Apple tarafından özel olarak üretilmemiş hoparlörlerde bile müzik dinle­yebileceğiniz anlamına gelir.

Çalma listenizin senkronizasyonu için Siri’ye yardım edin

Müzik dinlerken “Hey Siri, bunu sevdim,” ya da “Hey Sıri, bundan nefret ediyorum” di­yebilirsiniz. Sıri, bu tercihlerden yola çıkarak sizin için seçtiği müziği yeniden yapılandırır.

Sanatçıların başka müziklerini de keşfedin

Apple Music, birçok sanatçının kariyerindeki şarkıları üç oynatma listesine ayırıyor. Bunlar Temeller, Sonraki Adımlar ve Derin Kesmeler. Siri’nin sanatçıyı ve çalma listesi adlarından bi­rim çalmasını söyleyerek onları HomePod’da dinleyin. Örneğin…

>* Beyonce’nın en popüler şarkılarını hızlıca çal­mak için “Hey Siri, Beyonce Temelleri çal” deyin.

  • Beyonce’nin diğer hit parçalarını dinlemek için “Hey Sırı, Beyonce Sonraki Adımlar’ı çal” deyin.
  • Kendinizi en iyi hayranı olarak mı düşünü­yorsunuz? Beyonce’den daha fazlasını dinleyin, “Hey Sıri, Beyonce Derin Kesmeleri çal”.

Sesi kontrol etmek için sesinizi kullanın

Apple HomePod ipuçlarına gelince, hopar­lörün sesini değiştirme talimatları olmadan hiçbir liste tamamlanmaz. “Hey Sırı, müziği aç” veya “Hey Sıri, daha yüksek sesle” deyin. Ayrıca Siri’nin belirli bir ses seviyesine ayar­lanmasını isteyebilirsiniz: “Hey Sıri, sesi yüzde 80’e ayarla.”

Müzik bilginizi artırın

Hiç belli bir grupta kimin gitar çaldığını bilmek istemez misin? Siri’nin sanatçılar, gruplar ve albümler hakkında kapsamlı bilgisi vardır. Bir sonraki parçayı dinlediğinizde şu soruyu so­run: “Hey Siri, bu albümün adı nedir?” veya “Hey Siri, bu albüm ne zaman piyasaya çık­mış?”

HomePod’da Spotify içeriği çalın

Birçok kişi, HomePod’un neler yapabileceğini bilmek istediğinde, Apple Müzık’ın yanı sıra başka servislerin akan medyasını kullanmanın mümkün olup olmadığını merak ediyorlar. Favori Spotify şarkılarınızı çalmak için Spotify uygulamasını açın. Ardından, Mevcut Cihaz­ları seçin. Diğer Cihazlar’ı seçin ve sonra da HomePod’u seçin. Spotıfy’ı dinlerken sanatçı bilgilerini isteyebilir ve bir şarkıyı kimin yaz­dığını veya söylediğini öğrenebilir, bir albüm hakkında daha fazla bilgi edinebilir, bir albü­mün ne zaman yayınlandığını söylemesini is­teyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.