Apple Watch (Series 3) özellikleri

Apple Watch (Series 3), yeni akıllı saatiyle egzersiz yapmayı sevmeyenleri bile baştan çıkaracak yeni özellikler sunuyor.

Yeni Apple Watch (Series 3), akıllı saat kavramınızı, ya da şöyle diyelim akıllı bir kol saatinden beklentilerinizi değiştirmeye namzet bir ürün. Gelişmiş kalp atış hızı uygulaması, saat üzerindeki hassas algılayıcılar sayesinde gün içindeki nabzınızı detaylı bir şekilde görebiliyor hatta kalp ritmi bozukluklarını bile bu şekilde fark edebiliyorsunuz. Dahası 50 metre derinliğe kadar su geçirmeyen saati sadece duşta değil denizde de kullanmaya devam edebilirsiniz. Ayrıca üründe yükseklik ölçer ve GPS bulunduğunu da belirtelim.

DAHA SAĞLIKLI BİR HAYAT İÇİN 3 HALKA

http://teknolojiadresi.net-Apple Watch
Apple Watch (Series 3) ozellikleri-(http://teknolojiadresi.net)

Herkes bir şekilde sağlıklı yaşam için fiziksel egzersizlerin gerekli olduğunu biliyor fakat bu fikri hayata geçirmemek için bahane bulmak çok kolay. Apple Watch, sizi motive edecek araçlarla bu bahaneleri ortadan kaldırıyor.

Bu araçların başında saatin ana ekranında göreceğiniz 3 adet renkli halka var. Halkalar sürekli ilerliyor ve günlük egzersiz hedefinize vardığınızda tamamlanıyor. Bu egzersiz hedefini ise isteğiniz doğrultusunda değiştirebiliyorsunuz. Dıştaki halka yaktığınız kalori miktarını gösteriyor. Gün içinde yaptığınız genel olarak kalori yakmanızı sağlayan her fiziksel hareket bu halkayı ilerletiyor. Ortadaki egzersiz halkası kaç dakikalık hareketli aktivite tamamladığınızı gösteriyor. Tek veya birkaç seferde yapacağınız antrenmanlarla Egzersiz dakikaları kazanabiliyorsunuz. En dıştaki duruş halkası ise sürekli oturanları harekete geçirmek üzere düşünülmüş ve gün içinde ayağa kalkıp belli bir süre ayakta durarak kan dolaşımınızı harekete geçirmeniz amaçlanıyor. Güzel tarafı masa başında saatler geçiren biriyseniz Apple Watch ayağa kalkmanız için bileğinizdeki hafif bir titreşimle size ayağa kalkmanız gerektiğini hatırlatıyor. Aktivite halkaları, tekerlekli sandalye kullanıcıları tarafından da kullanılabiliyor. Eğer tekerlekli sandalye seçeneğini seçerseniz Duruş halkası yerini Sürüş halkasına bırakıyor. Apple Watch gün boyunca itme hareketlerini sayıyor ve farklı hareket tiplerini belirleyerek bunları Hareket ve Egzersiz halkalarınıza uygun biçimde ekliyor. Ayrıca Antrenman uygulamasında tekerlekli sandalye kullanıcılarına özel iki antrenman da mevcut.

PEKİ GERÇEKTEN İŞE YARIYOR MU?

Eğer bolca egzersiz yapan biriyseniz Apple Watch, sunduğu Akıllı Egzersiz Koçu ya da Antrenman gibi gelişmiş uygulamalarla zaten sizin için harika bir yardımcı. Fakat üründe en çok hoşumuza giden özellik, egzersiz için zamanı ve imkânı olmayanları motive edici bir yaklaşımın ortaya konması oldu. Halkalarınızın durumunu aylık olarak gün bazında görebiliyorsunuz hatta hedefinize ulaştığınızda bunu arkadaşlarınızla da paylaşabiliyorsunuz. Bu gibi özellikler ne derece motive edici oluyor derseniz şöyle bir örnek verelim; spor ya da egzersiz yapmayan biri olduğunuzu varsayarsak, kolunuzda Apple Watch olmasının metrodan çıkışta sağ taraftaki yürüyen merdivenler yerine soldaki merdivenleri seçme aşamasında kesinlikle işe yaradığını söyleyebiliriz. Dolayısıyla Apple Watch olmasının metrodan çıkışta sağ taraftaki yürüyen merdivenler yerine soldaki merdivenleri seçme aşamasında kesinlikle işe yaradığını söyleyebiliriz. Dolayısıyla Apple Watch’u kullanmaya başladıkça, günlük hayat içindeki küçük ama bir araya gelince fark yaratabilecek egzersiz fırsatlarını gittikçe daha fazla değerlendirmeye başlıyorsunuz. Sözün kısası ürünün tasarım amacı sadece yaptığınız egzersizleri takip etmek değil, zaman ve mekândan bağımsız olarak sizi daha fazla egzersiz yapmaya yönlendirmek.

Bu bağlamda Apple Watch’ın benzerlerinden farklı bir konsept ortaya koyduğunu söyleyebiliriz. Onlarca farklı kordon seçeneğine sahip olan Apple Watch, 38 ve 42 mm olmak üzere iki farklı kasa seçeneğiyle satışa sunulmuş ve 1649 TL başlangıç fiyatına sahip.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.