Car Mechanic Simulator 2018

Kendisinin veya bir tanıdığının otomobili için sanayiye gitmeyen yoktur herhalde aramızda. Ve her gidişimizde -en azından kendi çevrem için söylüyorum hayranlıkla yapılan işlemleri izleriz. Lise döneminde ailelerin diline doladığı “seni sanayiye veririz o zaman” cümleleri dahi, bu yapılan işe olan hayranlığımızı gizleyemez. Bir şekilde hepim bu işin içindeyiz ve araç kullanan herkes, sanayide yapılan tüm bu işleri kendi başına yapmayı hayal etmiştir. Ancak hepimizin bu işlere ayıracak zamanı veya parası olmayabiliyor. İşte Car Mechanic Simulator burada devreye giriyor ve içinizdeki bütün o hevesi giderme arzusunda.

Her şeyden önce bu yazıyı okuyan birçok kişiyi rahatlatacak o haberi vermek istiyorum; oyun Türkçe! Bu büyük bir rahatlama getiriyor zira oyunu oynarken yüzlerce parçanın isimle­rini ezberlemek ve anlamak İngilizce halleriyle, seviyenize bakmaksızın, sıkıntı çıkartabilir. Ancak korkmayın, hem Türkçe olması hem de oldukça yararlı olduğunu düşündüğüm tutorial’ı ile oyun kendisine alışmanız için gereken neyse yapıyor.

Araçların parçalarını değiştirmeden önce ufak tefek videolar izleyip kendinizi iyice bu konuda geliştirin derim. Zaten çok zor şeyler değiller ancak bazı ufak şeyleri bilmediğinizde, gerek­siz noktalar üzerinde uzun zaman harcayabi­liyorsunuz. Bu arada ilk ekranı bitirmek için sürüşe çıkmanız gerekiyor, o yüzden etrafı öğrendikten sonra ve araçları düzelttikten sonra buna saldırsanız iyi olur. Aksi takdirde yeni görev alamaz ve kendi atölyenize geçe­mezsiniz.

Bu tarz simülasyon oyunların iyi olup olmadı­ğının anlamanın en doğru yolu size nasıl his­settirdiğinden geçer. Oyunu oynadıktan sonra, “hacı ben işimi bırakıyorum, buna başlayaca­ğım” dedirtiyor veya rüyalarınıza giriyorsa, ol­muş demektir. Bunu Car Mechanics Simulator 2018 için de söylemek elbette mümkün ancak bunu oyunun içerisinde bulunan bir dolu bug ve kötü optimizasyonu görmezden gelerek yapabiliyorsunuz sadece.

Artık envante­rinizde olan eşyaları oyunun görmemesi mi dersiniz, oyunun çökmesi mi dersiniz, yoksa eşyaların kimi zaman satılmaması mı? Oyun ne yazık ki Alfa veya Beta sürü­münde olması gerekirken, erkenden ortaya atılmış bir halde. Ama bütün bu bug’ları ve kötü optimizasyonu bir kenara attığınızda elinizin altında saatlerinizi gömeceğiniz bir yapım bulunuyor.

Eğer hala oyuna doğru koşturmadıysanız ve bilgisayarınız üst seviye değilse, bu oyunu daha uzun bir süre es geçmenizde fayda var diyebilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.