Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

CAT QUEST

Kedicikler, en guarde!

Bir RYO’yu kedilerle yaratmak çok matah bir şey değil. Sevimlilik kar­tını oynayan ve internetle birlikte hayatımıza giren kedi videoları alış­kanlığından yola çıkan çok güzel bir satış taktiği. Ama eğer kedileri kullana­rak “gerçek’ bir RYO yapıyorsanız ben o noktada saygı duruşuna geçerim.

Cat Quest insanı kedisever olması ya da olmamasına göre değil, bir RVO’dan beklediğimiz ne varsa vermesi ve bu türün kompleks yapısını sadeleştir­mesiyle dikkat çekiyor. Barındırdığı mizah, tatlı çizgilerine karşın oyuncuya kendini ciddiye aldıran yapısı gibi etmenlerle aldığı tüm övgüleri sonuna kadar hak ediyor.

Oyun bir zamanlar kötü ejder­haları dünyadan kovmuş olan Dragonblood türündeki kedilerin uzun zaman önce yok olduğu bir dönemde başlıyor. Kahramanımızın kız kardeşi White Cat tarafından ka­çırılınca kendisinin bir Dragonblo­od olduğu ortaya çıkıyor. Dünyaya dönen ejderhaları durdurabilecek tek pisi. Bir de neon mavi, sadece bir kedi kafasından oluşan atarlı yol göstericimiz var. Bir kedi peri.

Hem savaş hem de büyü alanın­da kendimizi geliştirebildiğimiz, bu iki alanda çeşitli zırh ve silah seçenekleri sunan ve onları geliştir­memize imkân veren bir işleyiş var. Büyüler de aynı şekilde belli oranda çeşitli ve güçlendirmeye açık. Yan görevler mizahi, harita üzerindeki hareketler ve dövüş mekanikleri gayet akıcı. Oyun içerisinde Tvvin Peaks diye bir dağ var desem? Daha neler neler. Adnan Oktar kusura bakmasın ama bu kedicikler bir RYO’dan beklediğimiz her şeyi veri­yor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.