City of Brass

Bioshock’un yapımcılarından…

City of Brass ile hırsızlık zamanı

Gönül isterdi ki yeni bir Bioshockoyunu­nun duyurusunu yapalım ama bu müm­kün değil maalesef. O yüzden eski Bioshock yapımcılarının kurduğu Uppercut Games’in yeni oyunuyla devam etmek durumundayız. Hatırlayacak olursanız bu firma bizi Submer- ged ve Epoch ile buluşturmuştu.

Uppercut Games’in yeni oyununun adı City of Brass. Oyunda bir hırsızı kontrol edeceğiz ve bu hırsız olarak da City of Brass adındaki şehirdeki gizli hâzineyi bulmaya çalışacağız. Tabii böyle anlatınca oyunu bir anda Princeof Persia’yla karşılaştırdınız, kocaman bir hikayenin içerisinde bulunacağımızı hayal ettiniz. Oysaki durum biraz daha farklı… City of Brass bölümlere ayrılmış bir oyun olarak karşımıza çıkacak ve her bölümde, zamana karşı yarışarak hâzineyi bulmaya çalışacağız. Bunu yaparken de elbette ki önümüze birçok farklı engel çıkacak.

FPS kamerasından oynanan oyunda kurnazlı­ğımız ön planda olacak, kılıcımız ve kırba­cımızla da engellerin üstesinden gelmeye uğraşacağız. Karşımıza çıkacak olan Arap esintili düşmanların silahlarını düşürebilecek, onları tuzaklara yönlendirebilecek, kırbacı­mızla sersemletebilecek ve farklı şekillerde mücadeleyi sonlandırmaya çalışacağız. Kırbacımız aynı zamanda çeşitli noktaları da yakalayabilecek ve böylece Tarzan misali salınıp engellerin üzerinden kendimizi savu­rabileceğiz.

 

Düşmanlarımızı birbirine bile düşürebile­ceğimiz oyun sonbahar aylarında Steam’de yerini alacak. 2018’de ise PS4 ve Xbox One’a uyarlanması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.