Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

CRASH BANDICOOT inceleyelim

YAKIN GEÇMİŞİN EFSANESİ CRASH BANDICOOT İLE YENİDEN BULUŞUYORUZ…

Dün gibi hatırlıyorum, lise sona ermiş ve üniversite için hazırlandığım vakitler. Bolca vaktim olacağını düşündüğüm bir zamanda ise PsOne’ım bozuluyor. Der­ken dersler ağır basıyor ve bir türlü tamir ettiremediğim konsol da kutusunda hayata dönmeyi bekliyor, aylarca. Sınava giderken de trafik olduğunu ve elektrik direklerinde bir meşrubat firmasının promosyon olarak Crash Team Racing’i verdiğini gördüğümü hatırlıyorum. O gün demiştim ki, sınava yetişebilirsem eğer oynadığım ilk oyun bu olacak. Öyle de oldu zaten, açıkçası Crash Bandicoot serisinin üç oyununu Crash Team Racing’in başında onlarca saat geçirdikten sonra ve araya Crash Bash sıkıştırdıktan sonra deneyim edebildim. 16 sene geçti ve nihayet serinin ilk üç oyunu olan Crash Bandicoot, Crash Bandicoot 2: Cortex Strikes Back ve Crash Bandicoot: Warped tamamen yenilendi ve Crash Ban­dicoot N. Sane Trilogy adı altında bizlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Vaktiyle Naughty Dog’ın ilk eserlerinden olan bu yapımı yaşı izin vermeyenler bile Uncharted 4’ün daha en başında -Nathan oynarken eşlik ederek- deneyim ettikle­rinden, direkt konuya girelim. Skylanders: Superchargers ile tanıdığımız Vicario­us Visions tarafından geliştirilen oyun grafiksel anlamda da hayli yol kat etmiş ve “remastered” tabirini sonuna kadar da hak ediyor. Şunu da söylemem gereki­yor, istediği kadar elden geçirilmiş olsun Crash Bandicoot platform mekanikleri itibarıyla demode bir oyun. Lâkin içinizi ferah tutun, 15 sene önce de öyleydi ve bu bütün oyunları defalarca bitirmemize engel olmamıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.