Fitbit Versa

Fitbit versa Akıllı saate dönüşmeye başlayan bilekliklerin ilk örneklerinden.

Fitbit, ürünlerinin mevcut en popüler fitness izleyicisi olarak nitelendirilmesinden çok memnun, ancak en yeni giyilebilir ürünleri sağlık ve aktivite takibinin basit yapısının ötesine geçmekteler. Artık tasarım oldukça ön planda, ama daha da önemlisi, Fitbit, ürünlerini daha çok akıllı saatlere benzeterek, alanını genişletmekte.

Tamamen yeni Fitbit Versa sadece Apple Watch gibi görünmüyor, Fıtbit’in önceki ürünlerinden çok bir akıllı saat gibi davranıyor. Versa aynı zamanda, fitness ve diğer sağlıkla ilgili takibe de odaklı.

Tanıdık bir tasarım

Uzaktan bakıldığında onu Apple VVatch’a benzetmek mümkün. Yakından bakıldığında ise, Versa’nın oluklu kenarları sayesinde biraz daha iyi göründüğünü düşünüyoruz. Versa, erkek ve kadın tüm bileklere iyi uyuyor ve 1,34 inçlik LCD ekranı, kadınlar için çok büyük değil, erkekler için de çok küçük değil, ikisinin arasında mükemmel bir boyutta. İnce ve kompakt, bileğinizde çok fazla yer kaplamıyor, onu başka takılarla da eşleştirebilirsiniz.

Aynı zamanda mükemmel uyum için değiştirebileceğiniz iki farklı saat kayış boyutu (küçük ve büyük) ile birlikte geliyor. Özellikle kadınların akıllı saatlerinde, daha büyük bir ekran genellikle çok büyük bir saat kayışı anlamına gelir. Versa’nın küçük saat kayışı, bileğe mükemmel bir şekilde oturuyor.

Versa, 39.36 x 37,65 x 11,2 milimetrelik kasa boyutuyla, tüm açılardan ince görünüyor. Kasasının yanlarındaki düğmeler hoş ve düz, neredeyse kasanın içine girmiş. Versa estetik açıdan da çok yönlü. Durum ne olursa olsun, kıyafetinize uyması için onu kayışları ile özelleştirebiliyorsunuz.

Ayrıca, herkesin görmemesi için tüm fitness istatistiklerinizi açık bir şekilde göstermeyen yüzlerce farklı saat yüzü de var. Hatta bazılarının renk düzenim, kıyafetiniz veya ruh halinize uyacak şekilde özelleştirebiliyorsunuz. Deri sızın tarzınız değilse, paslanmaz çelik ve örgü kayışlar için biraz daha fazla para verebilirsiniz.

Versa, Apple VVatch’u hatırlatıyorsa da, Fitbıt’in tasarım seçenekleri beğeniliyor ve en önemlisi, saat tüm gün takmak için son derece rahat. Hafif metal kasa, Apple’ın giyilebilirlerinden farklı olarak üst düzey bir his yaratmıyor, ancak Versa’nın çok daha ekonomik olduğu anlaşılabilir.

Bir bakışta istatistikler

Ekrana bir dokunuşla veya elinizi bilekten sallayarak “hızlı görünüm” için Versa’nın ekranını uyandırabıliyorsunuz. Bununla birlikte, bu eylemler her zaman güvenilir değiller, çünkü ekran genellikle dokunmamızı tanımak ve aslında açılmak için birkaç dokunuş istiyor. Sağ taraftaki ana düğmeye hızlıca basmak da sorunu hafifletebilir. Ekranı parmağınızla hızlıca kaydırma, Fıtbit’in yemden tasarlanmış gösterge paneli aracılığıyla tüm fitness ve sağlık verilerinize erişmenizi sağlar. Telefonunuzda sürekli olarak Fitbit uygulamasını kullanmak yerine, tüm istatistiklerinizi hemen görmek için yukarı doğru hızlıca kaydırabilirsiniz. Temiz arayüz, verilerinizi kolayca parçalara ayırır ve değerlendirilmesini kolaylaştırır.

En üstte, her sabah alacağınız motivasyon mesajlarının yanı sıra, bazı yeni ipuçları ve püf noktaları bulunur, ayrıca bunları kolayca kapatabilirsiniz. Bunun altında adım sayacı var ve sola doğru kaydırarak, çıkılan merdivenler, yürünen kilometreler, yakılan kaloriler ve aktif dakikalar gibi daha fazla veriyi ortaya çıkarabilirsiniz.

Siz ekranı aşağı doğru kaydırırken, mevcut kalp atış hızınız, dinlenme kalp atış hızınız ve egzersiz özetlerinizle birlikte bir saat içinde atılan adımları bulursunuz.

Gösterge panosu temel olarak günlük istatistikleri sağlarken, istatistiklerinizi haftalık bazda da görebilirsiniz. Hem adım sayımı hem de dinlenme kalp atış hızınızın arka planında, son yedi günün genel grafiklerini görürsünüz. İstirahat kalp atış hızını tüm hafta boyunca görmek için bölümü sola doğru kaydırmanız yeterlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.