Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

God of War Dövüş Kılavuzu

Yeni ve iyileştirilmiş “God of War“, uzun süredir devam eden oyun mücadelesinde önemli değişiklikler getiriyor. Oyunun kahramanı Kratos’un Kaos Kılıcını bırakıp Leviathan Baltasını almasıyla oyun. God of War‘daki savaşı daha yakın, samimi ve taktik bir yere götürüyor. Kratos’un arkasındaki daha yakın bir kamera, görünürlüğün sınırlı olduğu ve çoğu durumda zorlu düşmanlara boyun eğmek yerine onları zekâ ile yenmenin gerektiği anlamına geliyor.

Büyük bir savaşçı olmak istiyorsanız, doğru silahı alıp Kratos’un oğlu Atreus ile birlikte çalışmak istiyorsanız, yeni God of War’da öğrenecek çok şey var. İşte son God of War’da savaşmak için bilmeniz gerekenler.

> Hafif ve ağır saldırılar

God of War‘daki temel saldırılarınız. Leviathan Baltası ile Rl ya da R2 ile vurduğunuzda, bunlar temel vuruşlardır. Rl saldırısı hızlı, hafif ve birlikte seri vuruşlar için iyidir. R2 daha yavaş, daha ağır bir saldırıyı ateşler, ki bu da düşmanları genellikle çaresiz bir şekilde havaya uçurur, burada onlara daha fazla bağırabilir veya onları bitirebilirsiniz. Baltayı aynı zamanda L2’ye basarak hızlı tek elle atmak için Rl’e veya daha yavaş iki elli atış için R2’ye basarak da atabilirsiniz. Baltayı düşmanlara fırlatmak onları sersemletebilir veya donabilirler, bu nedenle repertuvarınızda olması gereken kullanışlı bir harekettir. Üçgene basarak istediğiniz zaman baltayı Kratos’un eline geri çağırabilirsiniz ve geri dönüş yolculuğunda da herhangi bir düşmana zarar verebilecektir.

Balta ya yerine konulduğunda ya da attığınız zaman, düşmanlarınızı çıplak ellerle yumruklayabilirsiniz. Aynı kurallar geçerlidir Hafif, hızlı vuruşlar için Rl ve daha yavaş bir vuruş için R2‘ye basın, düşmanlar uçacaktır.

Balta ile savaşmak, doğrudan zarar verici bir iş için iyidir, ancak çıplak elle yapılan kavga, bir düşmanın sersemlemesini daha hızlandıracaktır, bu da onları hızlı saldırılarla yumruklamanızla daha da artacaktır. Eğer bir düşmanı sersemletirseniz, onlara güçlü bir hareket uygulamak için R3’ü kullanarak genellikle öldürebilirsiniz. Ayrıca, tek bir düşmana “kilitlenip” onu ekranda tutmak için R3’ü kullanabilirsiniz ve sağdaki analog çubukla düşmanlar arasında geçiş yapabilirsiniz.

> Gelen saldırılar

God of War’daki en büyük değişim ne? Bazen savunma oynamalısınız.

Bu saldırılarla uğraşmanın iki yolu var Kaçma ve engelleme. Kratos. X düğmesine dokunularak yana hafifçe çekilebilir, bu da doğru şekilde zamanlamanız halinde her türlü saldırıdan kurtulmak için etkilidir. Ayrıca gelen saldırıların çoğunu engelleyen Ll ile bir kalkan verebilirsiniz.

Karşılaştığınız düşmanlar, hareketlerini birkaç şekilde belli edeceklerdir. Daha zayıf saldırılar için alacağınız uyarı, düşmanın animasyonuyla gelir bir kılıcı sallamak için kollarını kaldırırlar ya da size doğru koşarlar.

Engelleyebileceğiniz daha güçlü saldırılar düşman etrafında sarı bir halka ite belirtilecektir; saldırı size ulaştığında Ll’e basarsanız, düşmanı savuşturursunuz ve hızlı bir karşı saldın şansı kazanırsınız. Sarı bir saldırıyı engelleseniz de, Kratos sendeleyecektir ve o an saldırıya açık olacaksınız. Son olarak, düşmanlarınızın bazı güçlü saldırıları düşmanınızın etrafında kırmızı bir halka ile işaretlenir ve bu da onları engelleyemeyeceğinizi gösterir. Bunlardan kurtulmanın tek yolu onları atlatmaktır. Bu saldırılar genellikle ağır ve yavaştır, onları atlatmak için bolca zaman verir. Gods of War’un yakın kamera açısı nedeniyle arkanızdaki düşmanları görmek zor olsa da Kratos’un bazı durumsal farkındalıkları var. Tehditleri gösteren oklar yolunuza çıkacaktır. Beyaz bir ok arkanızdaki bir düşmanı gösterir kırmızı, bir düşmanın, okun işaret ettiği yönden size saldırmak üzere olduğu anlamına gelir; ve mor bir ok. bir düşmanın ateş topu gibi bir şeyle ateş ettiği anlamına gelir.

Runik saldırılar güç patlaması sağlar

Siz Dokuz Alemi keşfederken, size özel, güçlü hareketler sağlayan. Leviathan Baltası na takabileceğiniz runik harflerle karşılaşacaksınız. Bulmanız için bunlardan bir ton var ve iki çeşit olarak geliyorlar: hafif ve ağır. Onları uygulamak için, kalkanınıza çekmek için Ll düğmesini basılı tutun, ardından hafif runik saldırınız için Rl’e veya ağır runik saldırınız için R2’ye basın. Bu saldırılar genellikle düşmanların saldırılarını engellemek için yeterlidir ve bunları yaparken de vuruyorsanız durdurulamazsınız. Bu harflerin her birini daha etkili hale getirmek için, düşmanları öldürerek kazandığınız deneyim puanları gönderilerek zaman içinde yükseltilebilirler. Ancak aynı zamanda sakinleştirici zamanlayıcılar da taşırlar, bu yüzden, oldukça etkili olduklarından emin olunduğunda, önemli anlarda runik saldırılarınızı korumanın en iyi yoludur. Bir tür zırh olan bazı Tılsımlar da. genellikle bir çeşit şifa ya da destek becerisi gibi özel bir hareket kazandırabilirler.

Bir tılsım hareketiniz varsa. Ll’i basılı tutup Daire ye basarak etkinleştirebilirsiniz. Atreus sonunda Runic Summons adında kendi runik saldırılarına da sahip olur. Bunları etkinleştirmek için kareyi basılı tutun.
Runik saldırılar repertuarınıza birçok farklı saldırı tipi ekleyebilir. Bazıları size bir alanda birden fazla düşmana zarar vermek için büyük bir etki alanı saldırısı verecektir; diğerleri aynı anda birkaç kötü adamı vurmak için balta atımı kullandırırlar. Diğerleri, örneğin, yerdeki bir çizgiye donma enerjisi attırır. Runik saldırılarınızı karıştırıp eşleştirmeniz iyi bir fikirdir.

Örneğin, bölgeye zarar veren ağır bir runik saldırısı isteyebilirsiniz, böylece bir anda birçok düşmanı vurabilir ve uzun menzilde iyi olan hafif bir saldırı isteyebilirsiniz, böylece bir düşmana güvenli bir mesafeden gerçekten sert bir şekilde vurabilirsiniz. Oyun stiliniz için çalışan kombinasyonları bulmak çok önemlidir. Ayrıca, runik saldırılarınızı maksimum etkililik için kombolarınızda da kullanmak isteyebilirsiniz.

‘God of War’ satışları ilk 3 günde 3,1 milyonu aştı Sony Interactive Entertainment’ın (SIE) yaptığı açıklamaya göre, God of War’un küresel satışları, lansmanı takip eden ilk üç gün içinde, 3.1 milyonu aşarak, PS4 tarihinde en hızlı satışı olan birinci parti oyun unvanına sahip oldu. SİE Worldwide Studios (SIE WWS) bünyesindeki Santa Monica Stüdyoları tarafından geliştirilen God of War, sekiz yıllık bir aradan sonra oyun severlerle buluştu. Dünya çapında büyük beğeni kazanan oyun, şimdiden PS4 tarihinin en sevilen oyunları arasında yerini aldı. Birçok oyun sever, oyunu, ikonik serinin harikulade ve cesur bir şekilde yeniden tasarlanması olarak tanımlıyor.

Santa Monica Stüdyosu Başkanı, ve SİE Ürün Geliştirme Başkan Yardımcısı Shannon Studstill ise şunları söyledi: “Kratos’un en yeni macerasında bizimle olmaya karar veren milyonlarca hayranımıza şahsen teşekkür etmek isterim. Gerçekten ilham verici olan desteğiniz, her gün oyunu sınırlarının ötesine geçmek için kendimizi zorlamamızın bir sebebini oluşturuyor. Santa Monica Studio’daki muhteşem ekibimize de ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum. Ekipteki hikaye anlatma tutkusu yadsınamaz ve umarım geleneksel olana asla takılıp kalmadığımız açıkça görünüyordur. Hayranlarımızın oyundan aldıkları keyfi ve uzun yıllar hatırlanacak olan oyun içi deneyimleriyle yaşadıkları mutluluğu görmek bizi çok heyecanlandırıyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.