I-Life Zed Air

Bu özellikler ve bu fiyatı ile düşünmeye değer bir model.

l-Life Digital Technology isimli dijital teknoloji üreticisi marka sonunda Türkiye pazarına girdi. Bir çoğumuz Amerika merkezli bir şirket olan 1-LifeT çok iyi tanımıyor olabilir fakat l-Life kırktan fazla ülkede faaliyet gösteren, 2012 yılında kurulmuş yenilikçi büyük bir şirket.

Şirket Türkiye pazarına 4 yeni modeli ile merhaba dedi. l-Life, kurulduğu 2012 yılında tablet, 2013 yılında akıllı telefon, 2015 yılında 2’si 1 arada laptop, 2017 yılında ise all-in-one (AIO) PC üretimi ile girdiği birçok teknoloji marketinde en hızlı büyüyen şirket olduğunu gösteriyor.

Zed ismini verdiği yeni ürünlerinden Zed Air, Zed Air 3, Zed Note ve Zed PC ile Türkiye’deki kullanıcılarıyla buluşan l-Life, dolar ve euro’nun günümüzdeki kurlarını düşününce gerçekten sözünü ettiği ulaşılabilir olma hedefinin en önemli mottosunu gerçekten yaşıyor.

İncelemesini yaptığımız Zed Air modeli adından da anlaşılacağı gibi Mac Air modelinden esinlenmiş. Zira modelin tasarımı fazlasıyla Mac Air’a benziyor. Alüminyum görünen kasa aslında plastik. Klavye ve touchpad’i kullandığımızda ilk fark ettiğimiz şey tuşların ve dokunmatiğin biraz sert olduğu.

Zed Air 17,9mm kalınlığı ile gerçekten ince bir ürün. Fansız tasarımı ile sessiz bir kullanım sunan Zed Air, 1.55kg ağırlığa sahip. Girişler olarak bakıldığında Zed Air, solda USB 3.0 ve mini HDMI, sağda ise bir adet USB, kulaklık girişi ve hafızasının arttırılması için kullanılabilecek bir micro-sd kart girişine sahip. Zira dizüstü 32GB SSD hafızaya sahip.

Üzerinde Windows 10 kurulu gelen Zed Air, Intel’in X5 Z8350 işlemcisine sahip. Standart 1.44GHz hızda çalışan, turbo ile 1.9GHz hıza çıkabilen işlemciye 2GB 1333MHz DDR3 RAM eşlik ediyor. Full HD 1920×1080 çözünürlükteki 14″lik ekrana, dahili Intel HD 400 eşlik ediyor. Laptopun kablosuz ağ adaptörü 802.11 b/g/n yani 5GHz bandını desteklemiyor. Bluetooth 4.0 olarak Zed Air’in pil kapasitesi ise 8.000 mAh. Yukarıda yazdığımız özelliklerin her birinin öncesinde ”800 TL’lik fiyatıyla” ön tanımını yazarsanız cihazın “edere değer” lakabını fazlası ile hak ettiğini görebilirsiniz.

Paketinden çıktığında Windows 10 kurulu halde gelen Zed Air, uygun fiyatı ile gerçekten akıl çelen bir model. Micro SD kart ile beraber alınırsa ilk darboğaz olan depolama sorununu da çözebilirsiniz. Zira Zed Air paketinden çıktığında 32GBTık hafızasının 14.6GBTık kısmını kullanıcıya sunuyor. Bu hali ile ucuz olmasının yanında, inceliği, bu fiyata sunduğu teknik özellikler ve tasarımı ile, düşük bir bütçe ile şık bir dizüstü sahibi olmak isteyen üniversite öğrencilerinin ve çalışanların bakmaları gereken seçeneklerin başında geliyor. Fiyatı: 804 TL

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.