İkisi Bir Arada Hem Notebook Hem Tablet

Tableti mi notebook’u mu tercih etmelisiniz? Bizim önerimiz 2-in-l PC’ler, çünkü böylece her iki dünyanın en iyilerine sahip olma şansınız var.

PC pazarının en hızlı büyüyen dilimlerinden biri de, bir biçimden diğerine dönüşebilen, dokunmatik ekranlardan ve bazen de aktif kalemlerden de yararlanabilen bir bilgisayar türü olan 2-in-1 dizüstü bilgisayar pazarı. Microsoft, 2012’de orijinal Surface ile modern Windows 2-in-1 pazarını başlattı ve o zamandan beri Microsoft, OEM ortakları ve hatta Chromebook üreticileri giderek yüksek kaliteli seçeneklerle bu pazar dilimini büyütmeye devam ettiler. Bu günlerde, oldukça çarpıcı 2-in-1 dizüstü bilgisayarlar görüyoruz. Tüm PC’Ierde olduğu gibi, 2-in-1’lerin de konfigürasyonları, performansları ve pil ömürleri farklılık gösterir. Fiyatlar açısından da geniş bir yelpazeye sahipler. 2-in-1 Ter o kadar popüler oldular ki, piyasada geleneksel dizüstü bilgisayar olarak üretilen çok sayıda farklı model varmış gibi görünüyor. Bu aslında biraz mantıklı da, çünkü iyi bir 2-in-1 ana makine de yapılabilir.

Şimdi mi almalı beklemeli mi?

2-in-Vler için, özellikle de Windows 10’la çalışanlar için daha iyi bir zaman olmadı. Piyasa, harika seçeneklerle dolu ve burada listelediğimiz makinelerin gelecek yıllarda da iyi hizmet edeceğinden eminiz . Performans. pil ömrü, ekranlar ve bağlanabilirlik en üst düzeyde ve bu esnek makineler, simdi ve gelecekte yapmak istediğiniz her şeyi yapacaklar. Intel, yedinci nesil Core işlemcilerini piyasaya sürdü ve yeni nesillerin öncelikli verimlilik amaçlarıyla 2-in-1 Terde daha iyi bir performans sergileyeceklerine inanmamak için hiçbir neden yok.

Piyasada bulabileceğimiz iyi 2-in-1 örneklerine bir göz atalım.

Microsoft Surface Pro

 

Microsoft, nihayet popüler Surface Pro 4’ü güncelledi ve 23 Mayıs 2017’de bir donanım etkinliğinde 2017 Surface Pro’yu tanıttı ve numaralama şemasını bıraktı. Yeni makine önceki modellere benziyor, sadece kenarları daha yuvarlak. Ancak Surface Pro 4’e göre önemli bir güncelleme yapılmış, ilk olarak, performansta gerçek bir artış sağlayan ve pil ömründe önemli bir iyi­leşme sağlayan yedinci nesil Intel Core işlemcilere yükseltme yapılmış. Tasarım açısından. Microsoft bunu “dizüstü bilgisayar“ olarak adlandırmaya devam etse de, Surface Pro önce bir tablet. İnce, hafif ve makinenin tüm yüzünü kaplayan sağlam bir Gorilla Glass paneline sahip. Şu anda Signature Type Cover olarak adlandırılan, alttan manyetik olarak tutturulan ve birçok Bluetooth klavyeyle ilişkili gecikme olmadan çalışan çıkarılabilir klavyesinin güncellenmiş bir sü­rümüne sahip. Signature Type Cover. daha konforlu bir açı oluşturacak şekilde ikinci bir mıknatıs ile bağlanabilir ve Microsoft’un ilk geleneksel dizüstü bilgisa­yarı olan Surface Laptop bilgisayarı ile aynı Alcantara kumaşıyla kaplanmış.

 > Samsung Chromebook Pro

Windows 10 ekosisteminin 2-in-l alanında bir tekeli Windows 10’u satın almadıysanız veya illaki bir Windows I 10 makinesi alacağım demiyorsanız, muhtemelen farklı bir seçenek arayandasınız. Samsung Chromebook Pro’nun piyasaya girdiği nokta da burası. Samsung’un makinesi, Intel Core M işlemcili Pro ve ARM işlemcili Plus gibi iki sürüme sahip. Fiyattaki fark sadece 100 dolar, yani üst seviye bir makine ile daha fazla performans elde ediyorsunuz. Elbette, Chromebook Pro, Windows 10’a kıyasla inanılmaz derecede hafif olan Google’ın Chrome OS platformunu çalıştırıyor. Ancak, tamamen uyumlu olan Android uygulamalarını da indirebilirsiniz. Bu, Chrome OS tarafından desteklenmeyen servislerdeki bazı boşlukları doldurmaya yardımcı olur.

 > Surface Book

 

Para önemli değilse, Microsoft’un Performans Tabanlı Surface Book’u büyük cihazlar arasında en iyisi seçimlerden biridir. Orijinal model Ekim 2015’te tanıtıl­mıştı, ancak tasarım o kadar ileriye dönük ki hala bugün bile fütüristik görünüyor. Surface Book’un önemli noktası sökülebilir klavyesi. 13.5-inç ekran ana işlem L bileşenlerini içeriyor ve şaşırtıcı şekilde ince, hafif ve güçlü bir tablet haline  gelebilmek için tabandan çıkarılabiliyor. Klavye tabanı, bu kombinasyonun k pil kapasitesinin çoğunu taşıyan bir yanaşma istasyonundan daha fazlası. Ayrıca, yaratıcılık için mükemmel bir seçim olan Surface Pen’i de destek­liyor. Elbette Surface Book, Windows 10’un şifresiz kimlik doğrulamasını bir kızılötesi kamera ve yüz tanıma yoluyla desteklemektedir.

Asus Transformer Book T300CHI

Yanınızda hem tablet hem de dizüstü taşımak çok can sıkıcı. Chi 2-in-l bunu gideriyor. Windows’lu bir dizüstü bilgisayar, fakat klavyesi ayrıldığında Windows’lu bir tablete dönüşüyor. Transformer Book T300 Chi ince ve özel bir görünüme sahip. Tamamı alüminyum tek parça olarak ustalıkla üretilen kasası ve ekranı, çirkin gözüken bağlantı noktaları ve vidaları ortadan kaldırıyor. Bu sayede sadece 7.6 mm kalınlığında ve 720 gram ağırlığında olmasına rağmen bir güç kaybı da yaşamıyor. Asus Transformer Book T300 Chi’nin 2560 x 1440 piksel gibi inanılmaz bir çözünürlüğe sahip olan berrak, keskin ve parlak Asus TruVivid WQH0 ekranını deneyin.

Casper Nirvana N240-S

 

Intel Atom Z3735F 1.33 GHz işlemciye sahip, Windows 10 Home işletim sistemi ile çalışan 10.1″ HD İRS ekranlı, tak çıkar klavyesi bulunan ve 2 MP arka, 2 MP ön kamerayla gelen bir 2-in-l sistemidir. Casper 2-in-l’inin multitouch kapasitif bir ekranı var, 32GB depolama alanı seçeneğine ve 2 GB DDR3L belleğe sahip. 7000 mAh lithium batarya seçeneği ile USB, mikro USB, SD kart, mikro HOMI çıkışları l,5WTık çift hoparlörü ve WiFi, Bluetooth 4.0 bağlantıları bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.