JBL Flip 4 özellikleri

Her yere taşınabilen, çok pratik, küçük partileri de idare edebilecek, su geçirmeyen bir hoparlör.

Erişilebilir, ekonomik ses konusunda kimse JBL’yi geçemez – özellikle de kablosuz hoparlörler söz konusu olduğunda. Şirketin Flip ve Charge serisi, dayanıklı ve güvenilir yapıları ile sürekli olarak rekabetçi bir ses kalitesi sunuyor. JBL Flip 4 incelememizde, şirketin boru seklindeki hoparlörünü ele aldık.

600 TL’den daha az bir fiyatla Flip 4, ister doğal ortamda zorlu bir yürüyüşte olun ya da sadece arka bahçede barbekü partisi düzenliyor olun, size hareket halindeyken de güvenilir ve çok yönlü bir yol sunuyor. İç mekanda ya da dışarıda, Flip 4, büyük bir değer katıyor.

Kurulum

Daha önce bir Bluetooth hoparlörünü ayarladıysanız, burada fazla sorun yasamamanız gerekir. Güç düğmesine bir kez basıyorsunuz; bir ses sinyali,

Flip’in açıldığını bildiriyor; bu sırada güç LED’i beyaz renkte yanaıyorr ve hoparlörün henüz eşleştirilmemiş olduğunu gösteriyor. Bluetooth düğmesine bir kez basıp ardından cihazınızın Bluetooth menüsündeki hoparlörle basitçe eşleştiriyorsunuz.

Flip aynı anda iki cihazla bağlantı kurabilir, böylece birinin daha müziği kontrol etmesine izin vermek için, başka bir cihazla daha eşleştirmek için yukardaki işlemleri tekrarlıyorsunuz. Bu oldukça hos bir özellik, ancak müzik seçimleri üzerine güç mücadeleleri ortaya çıkarsa biraz sinir bozucu olabilir.

özellik ve tasarım

İncelediğimiz model fazla sesli kırmızıydı, ancak bilseydik daha az sesli olan siyah sürümü tercih ederdik. Diğer renk seçenekleri arasında gri, cam göbeği ve mavi tonları bulunuyor.

Hoparlörün tepeleri sert bir plastikle korumaya alınmış; Bu malzeme Flip 4’ün arka tarafında da uzanıyor ve güç düğmesi ve JBL Connect + düğmesinin yanı sıra bes adet LED pil göstergesi için bir zemin sağlıyor. Burada ayrıca, sarj ve yardımcı girişin lastik bir kapakla korunduğunu görüyorsunuz. Kapak, bir araç olmadan açılmakta zorlanıyor, ancak amacına bakıldığında bu normal görünüyor – yani ıslanmasını önlemek amaçlanıyor. Flip’in geri kalan düğmeleri – oynatma / duraklatma, ses seviyesini yükseltme / düşürme, Bluetooth eşleştirmesi – örgü yapısındaki üst kaplamasında yer alıyorlar. Güç düğmesinin üstünde, Flip’i sırt çantalarına, tentelere ve benzerlerine asmak için tasarlanmış bir kabloyla küçük bir kulp bulunuyor. Kablo, akıllıca bir şekilde vidalı olduğundan, hoparlörü neredeyse hiç bir sey, bir esinti bile yerinden ayıramaz.

Flip serisine (veya açık hava Bluetooth hoparlörlerine genel olarak sahipseniz) aşina iseniz, burada çok fazla yeni bir sey yok. Aslında, Flip 3’ü ve Flip 4’ü yan yana koymadığınız sürece, aralarındaki farkı fark etmeniz pek mümkün değil – Flip 4 biraz daha büyük, ancak çok fazla değil. Charge serisine kıyasla, daha ince ve daha hafif.

Hoparlör son derece su dostu, hiç etkilenmiyor. 1РХ7 derecesine sahip, yani yarım saat kadar 1 m suya dayanabiliyor. Flip, duşta da kullanılabilir, hatta biz onu su birikintisine düşürdük, kötü bir etkisi olmadı.

Kablosuz mesafesi etkileyici – 7m mesafe ve aralarda birkaç duvar olsa bile, Flip, çalmaya aynen devam etti. Flip 4 de Siri ve Google Now ile uyumlu. Denemelerimizde ise yaradı, ancak seçtiğiniz hoparlörü ev hoparlörünüz olarak kullanmayı planlamadığınız sürece bu özellik gerçekten ne kadar yararlı olacaktır, ondan emin değiliz. Flip 4 aynı zamanda bir hoparlör olarak kesintisiz bir şekilde çalışıyor ve sesler yüksek tonda ve net bir şekilde geliyor.

JBL, 3000mAh Lityum-iyon pil için 12 saat çalışma iddiasında bulunuyor. Hoparlörü çoğunlukla tam sesle on saat kadar kullandık, bu yüzden bu doğru görünüyor. JBL Charge serisinin tersine, diğer cihazları sarj etmek için Flip’i kullanamıyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.