MSI GS43VR 7RE Phantom Pro

Taşınabilir bir makinede oyun oynamak için dikkate değer bir düzeyde güç sağlanıyor.

Geçtiğimiz aylarda çok sayıda MSI oyun dizüstü bilgisayarı gördük. 120Hz ekranlısı, masaüstü tipi mekanik klavyelisi, su soğutmalı sasilisi veya SU grafiklisi, herkes için farklı bir lezzet vardı. Bazıları bir evrak çantası boyutundaydı.

Dolayısıyla, GS43VR 7RE Phantom Pro’nun daha taşınabilir bir boyutta görünmesi herkesi mutlu etmiştir. Ancak bu küçülme acaba performans açısından bir şeyler götürmüş müdür ona bakacağız.

Makinenin önemli özelliklerini şöyle sıralayabiliriz: 14-inç 1080 x 1920 IPS dokunmatik olmayan LCD, 2.8-3.8GHz Intel Core İ7 7700HQ işlemci, 256GB SSD sabit disk, 1TB mekanik sabit disk, 16GB RAM, Nvidia GeForce GTX 1060; 802.11AC WİFi; 61 Wh pil ve 1 8kg ağırlık.

Üzerindeki portlar ise söyle, solda Gigabit LAN, USB 3.1 SD kartı yuvası, 3.5mm kulaklık ve mikrofon jack’ları. Arkada Micro HDMI ve sağda USB-C, USB 3.1 VR-okuma HDMI portu var.

Plastik kapak ve şasi oldukça sağlam ve etkili bir fırçalanmış metal benzeri siyah kaplamaya sahipler. Kapağında güzel ve konturlu tasarımlar sergileniyor ve ejderha logosu ile MSI markası oldukça klas görünüyor.

Kapağını açtığınızda kırmızı ışıkla arkadan aydınlatılmış bir klavye ve büyük bir trackpad alanı sizi karşılıyor, üçgen güç düğmesi de başka bir tasarım şıklığı olarak duruyor.

Her ne kadar, öndeki durum ışıkları bize eski yılların dizüstü bilgisayarlarını hatırlatsa da, hepsi çok iyi ve klas görünüyorlar. 14 inç ekran, UHD yerine Full HD. Bu, muhtemelen daha mantıklı, en yüksek çözünürlükte en yeni oyunları oynamak için zorlanacak olan GTX 1060 grafik kartı düşünüldüğünde mantıklı. Yüksek çözünürlüklü bir ekrana sahip olmak her zaman hedef değildir. Bununla birlikte, Steel Series Scrabble Tile klavye yazmak için çok rahat. Burada ağırlık, uzun yazı yazma oturumları ve tabii oyun oynamakta olacak. Gerçi tam boyutlu ok tuşlarını görmek isterdik – kesinlikle yeterli alan var. Trackpad çok düz ve tıklamak için hafifçe dokunmak yeterli oluyor.

Dragon Çenter yazılımı Windows Anahtarı’nı kapatmanıza izin veriyor; böylece oyun oynarken yanlışlıkla dokunmuyorsunuz. Dragon Çenter uygulaması, çeşitli özel uygulama ve ayarlara hızlı erişim sağlıyor. Nahimic Ses ayarları ve HDMI bağlantı noktalarını kullanarak VR’yi açma olanağı da bunlara dahil. Daha da ilginç olanı, sistemi anında overdock veya underclock etmek ve farklı fan soğutma değerlerini sağlayan ayarlar var. Fanlar yoğun yük altında ve sıcak bir ortamda gürültülü olabilirler, ancak bu nadiren olur. Coğu zaman sessizdirler, işlemci 2.8GHz’lik bir taban frekansı ve 3.8GHz’lik bir Turbo hızı olan, en üst seviye 7. Nesil Intel mobil Core İ7 7700HQ’dır. Eko modunda, dizüstü bilgisayar 800-1,100 MHz hız aralığına iner ancak Turbo’da 3.8GHz civarına çıkar. Fan sesine katlanırsanız Dragon Çenter ile bazı şeylerde daha da ileri gidebilirsiniz.

61Wh pil, eko modunda Full HD film oynatırken, idare eden bir parlaklıkta ve kulaklıklarla üç buçuk saat dayanabilir. Coğu filmde bu sizi zorlar, ancak bir iş günü için idare edebilir.

1.8kg ağırlık yine de nispeten taşınabilir bir makine için makul ve ihtiyacınız olan güç de orada. Sonuçta, güçvetaşınabilirlik arasında makul bir denge sağlanmış.

Ucuz bir makine değil. Bunun gibi bir dizüstü bilgisayarla ilgili sorun, içerdiği özelliklerle ilgilidir: boyut ve pil ömrü bakımından ultra taşınabilir bir makine değil, ancak oyun oynamak için dikkate değer düzeyde bir güç sunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.