SONY DEV FUARLAR DA GÖVDE GÖSTERİSİ YAPTI

Gamescom, E3, Paris Games Week ve Tokyo Game Show gibi dev fuarların yanında, Sony, Blizzard ve Electronic Arts gibi firmalar tüm spot ışıklarının kendilerine çevrildiği, orta ölçekte etkinliklere yönel­diler bir süredir. Tıpkı Blizzcon ve EA Play gibi, PlayStation Experience da bu strateji dahilinde hayat bulmuş bir etkinlik.

Bu seneki PlayStation Experience’in elbette en önemli sürprizi, beklediğimizden erken duyurulan The Last of Us: Part II oldu.

Dört dakikalık fragmanı ekrana yapışık vaziyette izlerken her bir karesini inceledik, bir ipucu, bir açıklama bulmaya çalıştık.

Ayrıca o kadar da beklenmedik olmayan Uncharted’ın hikaye eklentisi The Lost Le- gacy de etkinliğin ağır topları arasındaydı. Yeni oyuncular kadar eski konsolcular da ihya oldu denebilir zira 15-16 sene önce on­larca saatimizi yemiş Crash Bandicoot ve Wipeout’un tamamen yenilenmiş sürüm­leriyle önümüzdeki sene içinde buluşaca­ğımız kesinleşti. Bugünün oyuncularına ne kadar çekici gelecekler, bugünden bir şey söylemek zor ancak kendi muhabbetlerini yaratacakları kesin.

Playstation Experience’a sadece Sony oyunları değil, diğer firmalardan da ciddi katılımlar söz konusuydu, bunlardan bazıla­rını ilk kez gördük, Absolver gibi diğerlerini ise “nasıl daha önce bu oyunun potansi­yelini fark edemedik?” diye diye, yeniden keşfetmiş kadar olduk.

Neticede, Blizzcon’dan sonra bu dergide bir firmanın kendisine özgü etkinliğini okuyabileceğiniz ilk yazı oluyor PlayStation

Experience 2016, ya da nasıl diyorsunuz, PSX.

Sizi oyunlarla baş başa bırakmadan önce bir konuda anlaşalım: “PSX” dediğiniz şey, bizim nesil, yani dinozorlar için ilk PlayStation konsolunun kısaltılmış adıdır arkadaşlar. Bu yüzden 2014 yılından beri düzenlenen ve Sony’nin PlayStation oyun­larını tanıttığı PlayStation Experience’in kısaca “PSX” olarak adlandırılmasından da ziyadesiyle rahatsızız, nokta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.