Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

STEEP ROAD ТО THE OLYMPICS

STEEP ROAD ТО THE OLYMPICS Diyar diyar Uzakdoğu

Her oyun oynayan insanın illa ki zayıf olduğu bir oyun türü var­dır. Benim için bu türlerden biri ekstrem spor oyunları. Ne zaman bir ekstrem spor oyunu görsem içimde bir hareketlenme, bir heyecan, bir mutluluk oluyor. Steep’ı de o heye­canla almış, kendi kendime soktuğum heyecan yüzünden her ne kadar bek­lediğimi tam olarak bulamamış olsam da yine de harcadığım saatleri mutlu bir şekilde geçirmiştim. Yeni ek paket geldiğini duyunca da tekrar oynamak için bir bahane bulup atladım oyuna hemen.

Ubisoft’un Kış Olimpiyatları lisanslı bu yeni Road to the Olympics ek pa­ketinde gelen en büyük şeylerden biri tabii ki de yeni bir açık dünya. Japonya’nın dağları dışında bir o kadar ilgi çekici olan şeyse Ubisoft’un Olimpi­yat lisansını boşa harcamayıp oyuna bir de hikâye modu eklemiş olması. Klasik bir dipten başlayıp en tepeye yüksel­me anlatımına sahip hikâye boyunca kış olimpiyatları sporcularının hikâye anlatımına dâhil olduğunu ve aslında hikâyeyi de bir arada tutmayı becerebi­len tek şeyin onlar olduğunu rahatlıkla anlayabiliyorsunuz.

Hikâye konusunda bir spor oyununun üstüne gidip kötü konuşmak pek de mantıklı olmadı­ğından fazla üstünde durmayacağım, zaten bu ek paketin hakkını yeni gelen açık dünya ve yapabileceğiniz yığınla yeni etkinlik yeterince veriyor.

Yeni gelen etkinlikler ikiye ayrılmış durumda. Biri altın madalyaları rahat­lıkla toplayabildiğiniz, klasik Sfeepln et­kinlikleri. Diğerleriyse Olimpiyat etkin­likleri ki Steep’in kendi etkinliklerinden çok daha zorlar ve altın madalyasını al­mak çok ÇOK daha tatmin edici. Bir de sırf “Olimpiyatlar gibi yaptık, o zaman sunucu da ekleyelim” diyerek sunucu eklemeselermiş çok daha iyi olacakmış. Kendini aşırı derecede tekrar etmesi bir yana, tam odağınızı isteyen bu etkin­liklerde müthiş dikkat dağıtıyor. Neyse ki Ubisoft özellikle sunucunun sesini kapatma özelliğini eklemiş.

Ama oyun hâlâ bildiğiniz Steep. Bundan bir yıl önce çıktığında da incelememde ekstrem spor oyunlarına aşırı bir ilginiz yoksa pek de önerebi­leceğim bir oyun değil demiştim, bu dediklerim maalesef bu ek paketle de değişmiyor. Sfeepl biraz daha zorlu etkinliklerle tekrar oynamak istiyorsanız rahatlıkla önerebilirim ama uygun fiyatlara düşmesini beklemek isterseniz de pek bir şey kaçırmazsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.