THE VAGRANT

Odin Sphere’e kardeş geldi

Bu aralar şansım açık dostlar, özel­likle de eğlenceli beat em up’lar açısından. Yine Steamln diplerinden bulup çıkardığımız The Vagrant hayli de özenli yapılmış. Vanillaware’ın oyunlarını bilenler zaten direk evlerinde hissedecekler (özellikle de Odin Sphere ve Dragon’s Crown severler), diğerlerine de kısaca yanlamasına yardırıp düşmanları kombo manyağı yaptığımız fantastik bir aksiyon RYO deyip bırakayım buraya. Üs­telik sudan ucuz (harbiden bize damacana 8,5 TL’ye geliyor, bu 8,2 TL).

Vıvian bir yalnız savaşa

Oyunumuz ailesi tarafından Rune- warden olması için eğitilmiş alımlı ve iri memeli paralı asker Vivian’ın etrafında dönüyor (ki karakter üzerinden açık saçık espri veya ucuz çıplaklık numaralarına hiç girilmiyor, sadece iri göğüsleri var işte). Hanım kızımızın gemisi bir kasabanın açıklarında batsa da kurtulmayı başarır lâkin bundan sonra da olayı Runewarden avlamak olan Büyü Akademisi’nin bir mensubu tarafından lanetlenerek kontrol için çok elzem bir şey. Neyse ki The Vagrant o konuda da beni hiç üzmedi. Yer yer bölge ge­çişlerinde ufak grafik hatalarına rastladım fakat onlar da dert değil hiç. Hele hele Çinli gayet küçük bir ekibin elinden çıktığı düşünülürse bu kadar ucuza bu kadar sağlam bir oyun sattıkları için adamlara kızasım bile geldi. Kendinizi az ağırdan satın kanka, deli gibi oyun yapmışsınız, aman bozmadan devam.

Parmakların acıyorsa bil ki o oyun olmuştur

Açıkçası ben 3-5 saat oy­nayıp bitirirdim diyordum The Vagranfı ama 19 saat oynamışım arkadaş! Hatta bir ara New Game+ da kasanm muhtemelen. İşte öyle aksiyonu, eğlencesi, çeşitliliği, düşmanları bol, adam gibi bir metroidvania örneği The Vagrant. Benzerleri­nin ağzını rahatlıkla kırar Vanil- lavvare klasiklerineyse uzaktan sağlam bir selam çakar. Üstelik sırlarının gizlerinin derinlikleri­ne İndiğinizde de manyak gibi ödüllendiren, dibine kadar sö­mürülesi bir oyun kendisi.Tabii ki kolsuz oynanmaz. Kaçırmayın, benden söylemesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.