Tiger Knight: Empire War

Ortaçağ teması oyun dünyasında her daim sevilen bir konsept olmuştur. Bu­güne kadar Ortaçağ konsepti içeren pek çok RPG veya aksiyon oyunu oynadım ancak tüm bu oyunlar fantastik öğeler içeriyordu ve çok az oyun Ortaçağ dönemine gerçekçi yaklaşıyordu. Tiger Knight: Empire War bu anlamda tam da aranılan türden bir oyun. NetDragon’un yapımcılığını üstlendiği oyu­nun yayıncılığını ise Oasis Games yapıyor. Tiger Knight: Empire War’un bu türünü ayrılan yönlerinden biri hiç şüphesiz Ortaçağ Avrupa’sından çok, dönemin Çin impara­torluklarını temel alması. PvP tabanlı takım savaşlarına dayanan oyun oldukça rekabetçi bir yapıyı oyunculara sunuyor. Tiger Knight halihazırda Steam’de erken erişimde ve denemesi tamamen ücretsiz.

Tiger Knight: Empire War‘da temel olarak birliğinizi kuruyor ve birliğinizle beraber rakip birliği meydan savaşında alt etmeye çalışıyor, aynı anda birden fazla birliği kontrol edebiliyor ve takımınızdaki diğer oyuncuların birlikleri ile bir araya geldiğinizde bir orduya dönüşebiliyorsunuz. Tabii oluşturduğunuz karakter birliğin komutanı oluyor.

Oyunun başında oynayacağınız öğretici bir tutorial bölümünden sonra karakter yaratma ekranına geliyorsunuz. Bu ekran oyun erken erişimde olmasına rağmen oldukça zengin bir içerik sunuyor. Karakterinizi oluşturduk­tan sonra ise ana menüye geliyorsunuz. Oluşturduğunuz karakteri ekipman yönünden geliştirmeniz, savaş alanında daha etkili olmanız için oldukça önemli. Bunu ise gerek marketten eşya alarak gerekse birliklerinizin kullandığı eşyalar ile sağlayabiliyorsunuz. Daha iyi birlikler demek savaş alanında daha iyi direnç göstermeniz anlamına gelecek­tir. Ayrıca bu birliklerin başına kiraladığınız komutanları atayabiliyorsunuz. Böylece savaş alanında hem daha güçlü bir adamınız hem de birliği yönetecek ikinci bir lider oluyor. Tiger Knight: Empire War’un temel olarak size bir meydan savaşının aksiyonunu sağladığı çok doğru. Ancak oyun aynı zamanda bir strateji oyunu. Birliklerinizle takımınızdaki diğer oyuncuların birlikleri arasında koordi­nasyonu sağlamanız, saldıracağınız yeri ve geri çekileceğiniz yer bilmeniz çok büyük önem arz ediyor. Bunun içinde ordunuzu kontrole edebileceğiniz komutlar bulunuyor. Adamlarınıza saldırıyı serbest bırakabiliyor veya sabretmelerini söyleyebiliyorsunuz.

Ayrıca onlardan belirli bir bölgeyi korumalarını da isteyebiliyorsunuz.

Oyunda çeşitli modlar bulunuyor ve stratejiniz buna göre şekillenebiliyor. Conquest modunda rakip komutanı alt ettiğinizde oyunu kanabili­yorsunuz. Siege modunda ise saldıran taraf bir şehri fethetmeye çalışırken savunan taraf şehri korumaya çalışıyor. Duel modunda rakipten öldürdüğünüz her askerin puan değeri bir karşılığı var ve hedeflenen puana ilk ulaşan kazanıyor. Son olarak Epic War modu ise çe­şitli zorluklarda PvE oyun oynamanızı sağlıyor. Tiger Knight: Empire War, fantastik dünyadan uzak, gerçekçi savaş yapısıyla oyuncula­ra oldukça eğlenceli bir deneyim sunuyor. Savaşı daha yakından hissetmek isteyenler için de bulunmaz bir fırsat doğuruyor. Oyunu Steam’den hemen deneyebilir ve yiğitliğinizi meydanlarda sergileyebilirsiniz.

Tiger Knight: Empire War” için bir yorum

  • 22 Şubat 2017 tarihinde, saat 11:16
    Permalink

    Felicito, el pensamiento muy bueno

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.