UNCHARTED THE LOST LEGACY Oyunu inceleyelim

CHLOE FRAZER “ESKİ SEVGİLİDEN BİR ŞEY OLMAZ” DİYENLERE İNAT GERİ DÖNÜYOR.

Cncharted’ın kısa zaman içinde yeni bir tek kişilik senaryoya kavuşması bek­leniyordu ancak Naughty Dog, Uncharted: The Lost Legacy’nin başlı başına bir oyun olduğunu ve oynamak için de Uncharted 4’e ihtiyacınız olmayacağını açıkladı. Bu nokta­da akla gelen bir soruyu da yanıtlamadan geçmediler, bu yan hikaye The Last of Us: Left Behind’dan daha uzun olacak.

Oyundaki ana karakterimiz ise Uncharted 2: Among Thieves’ta Nathan’ın kız arkadaşı olarak hatırladığımız ve çoğumuzun çok sevdiği Chloe Frazer olacak ki bu harika bir haber, zira Chloe son derece popüler bir oyunu bile tek başına taşıyabilecek kadar iyi yazılmış bir karakterdi. Ayrıca kendisine Uncharted 4: A Thief’s End’ten bildiğimiz ve hayli sert bir paralı asker olan Nadine Ross eşlik edecek. Eşlik edecek noktası da aslında biraz karışık zira ne Chloe ne de Nadine anlaşması en kolay tipler değiller, bu yüzden hikaye ilerledikçe bu ikilinin kimyasının nasıl gelişeceğini izlemek ilginç olacak.

PSX sırasında yayınlanan 9 dakikalık video, savaşın yakıp yıktığı ve insanların derme çatma evlerde yaşam savaşı verdiği, muh­temelen orta doğu’da bulunan bir kasabada geçiyor ve gizlilik mekanikleri de gözümüze gözümüze sokulmakta. Neticede Chloe ve Nadine, Hindistan’ın sarp dağlarında geçecek olan hikaye boyunca beraber çalışarak, uzun zaman önce kaybolmuş ve bir efsaneye dönüşmüş artifact’ın gizemini ortaya çıkartacaklar. Oyunun çıkış tarihi henüz belirsiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.