Zombi Oyunu Arizona Sunshine Desem!

Arizona Sunshine,

dalga dalga üzerimize gelen zombilerin hakkından tek başımıza ya da arkadaşlarımızla karşı koyabileceğimiz bir oyun modu da içeriyor.

Bir lunapark vardı sanki?

Derken kendimi bir lunapark yerine eski bir madenin girişin’de buldum. Fred pek hatırlamaz ama video oyunları da tam olarak böyle. değil miydi? Ne zaman daha zorlu bir görev bizi beklese ekstradan sağlık paketi, silah, mermi ya da özellik verilirdi. Öğlenin sıcağında madene girmek için sabırsızlan­mama rağmen, içerisinin zifiri karanlık oldu­ğunu gördüğümde ürpermedim diyemem. Karanlıktan korktuğumdan değil de, ikimiz arasında karanlığı sevenin Fred olması beni geriyordu. Madende geçirdiğim bütün zaman boyunca bir lunaparkta gibi davranarak oldukça eğlendim. Karanlığı yeterli miktarda aydınlatmayan fenerimi ve bana sürekli sarıl­maya çalışan Fred’i engellemek için kullan­dığım silahımı önümde tutmaktan kollarım ağrıdı. Bu karanlık madende sonsuza kadar hapsolduğumu düşünmeye başladığımda mermileri tükenmiş silahlarımla gün ışığına yeniden kavuştum. Oldukça yorucu bir günün ardından biraz yalnızlığımı dindirmek biraz da Fred’in muhabbetinden sıkıldığım için bunları yazıyorum. Dediğim gibi ne benden mantıklı açıklama yapacak biri ne de bu yazdıklarımı okuyacak biri kalmadı. Benden başka kimsenin, güvenli olduğu söylenen bölge yolunda bu karanlık ve kalabalık madenden sağ kurtulduğunu düşünmüyorum.

Bu ayın hemen başında Steam’de çıkışını gerçekleştiren Arizona Sunshine’ı HTC Vive ile deneme fırsatı bulan yazar, hala kahrama­nın Fred ismini taktığı zombilerle dolu sıcak iklimin hüküm sürdüğü Arizona’da yaşadığını düşünmektedir. Ankara’nın kuru soğuğundan mı yoksa zombi salgınından daha-gerçek felaketlerden mi kaçtığı bilinmemektedir. Bir sanal gerçeklik oyununa göre oldukça uzun sayılabilecek bir hikaye moduna ve güzel bir anlatıma sahip olan Arizona Sunshine, dalga dalga üzerimize gelen zombilerin hakkından tek başına yada arkadaşlarımızla karşı koyabileceğimiz bir oyun modu da içeriyor. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde hayran­ları bulunan The Walking Dead serisini ya da daha da geriye gidersek George Romero’nun zombi filmlerini izlediyseniz, Arizona Suns­hine sîzlerin de sanal gerçekliğe inanmanızı sağlayacaktır.

 

Zombi Oyunu Arizona Sunshine Desem!” için bir yorum

  • 22 Temmuz 2017 tarihinde, saat 10:24
    Permalink

    Bu zombi filmlerini de oyunu da sevemedim.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.